Váš nákupní košík je prázdný.

  banner-pro-plus-bg teros-one-banner-bg Grip_Mini_b

  Slovník pojmů

   

   

   

  Cartomizér
  Jak už název napovídá, jedná se o spojení dvou částí elektronické cigarety v jednu - Cartridge a Atomizér. Stejně jako samotný atomizér, je i cartomizér vybaven žhavící spirálou, ale navíc i nádržkou pro e-liquid. Ta je ve většině případů vystlaná vatou, do které se e-liquid (náplň) plní.

   

  Cartridge
  Cartridge je nezbytnou součástí atomizéru. Jedná se o zásobník na e-liquid (tzv. patronu), která dopravuje e-liquid do atomizéru, kde následně dochází k odpařování. Cartridge se vyrábí s vatovou vystýlkou nebo bez (tzv. tanky).

   

  DC (Dual-Coil)
  V překladu znamená "Dvojitá spirála". Používá se k označení clearomizérů, které jsou vybaveny právě duální spirálkou. Ta zajišťuje mnohem lepší produkci páry než jedna spirálka.

   

  E-liquid
  Tekutá náplň pro elektronické cigarety. Její složení je většinou: Propylen Glycol, Vegetable glycerin, voda, aroma a příp. nikotin. E-liquidy se vyrábí s různými koncentracemi nikotinu, nebo bez nikotinu (0 - 36mg / ml). Označení mg/ml značí množství nikotinu v miligramech na jeden mililitr e-liquidu. E-liquidy mohou být ochucené různými příchutěmi a baleny v různě velkých lahvičkách.

   

   Firmware
  Firmware je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému. V případě elektronických cigaret se firmware objevuje zejména u pokročilých gripů s vlastním operačním systémem. U nejnovějších modelů je dokonce umožněna jeho aktualizace samotným uživatelem (např. Joyetech eVic-VTC Mini).

   

  Glassomizer
  Označení některých výrobců pro clearomizéry s tělem z borosilikátového skla (tzv. Pyrex).

   

  High Drain
  Je označení pro baterie s vysokým vybíjecím proudem, které jsou vhodné pro elektronické cigarety a gripy s vysokým výkonem.

   

   

  Liquid
  Zkrácené označení pro e-liquid.

   

  mAh
  Je označení pro miliampérhodinu a udává kapacitu baterií. Čím větší je hodnota mAh, tím déle baterie vydrží nabitá.

   

  Nepřímé potahování
  Nebo také anglicky MTL (Mouth-To-Lung) znamená, že se pára nejdříve natáhne z elektronické cigarety do úst a následně se vdechne do plic, stejně jako při kouření klasické tabákové cigarety. Opakem je přímé potahování (DL "Direct-Lung"), kdy se pára potahuje přímo do plic obdobně jako např. u vodních dýmek.

   

  Odpor
  Je fyzikální veličina, jejíž jednotkou je ohm (Ω). V odvětví elektronických cigaret se používá především u žhavících spirálek. Obecně čím vyšší je hodnota odporu, tím pomaleji se spirálka zahřívá a produkuje méně páry, naproti tomu ale prodlužuje živnost žhavící spirály a spotřebovává méně baterie i e-liquidu. Např. spirálka s odporem 1,8ohm produkuje více páry než spirálka s odporem 2,3ohm, ale její životnost bude kratší.

   

  Passthrough
  Je označení pro některé modely baterií, které umožňují používání e-cigarety i během nabíjení. Takové typy baterií se standardně nenabíjí pomocí závitové nabíječky, ale jsou vybaveny dobíjecím portem (ve většině případů Mini USB / Micro USB), který se nachází na straně baterie, nebo v její spodní části.

   

  Quick
  Sety elektronických cigaret označené slovem QUICK jsou tzv. mobilní sady, které jsou ve většině případů balené v přenosných pouzdrech, v základním balení není adaptér do sítě 220V a jedná se vždy o jeden kus elektronické cigarety, která je vybavena funkcí passthrough.

   

  RBA (Rebuildable-Atomizer)
  V překladu znamená "Obnovitelný atomizér". Jedná se o takový typ atomizéru, který umožňuje nahradit samotnou žhavící spirálu a absorpční materiál, namísto výměny celého žhavícího tělíska / hlavy. To je vhodné zejména pro zkušené uživatele, kteří si potřebují namotat spirálku se specifickým odporem nebo ze speciálního materiálu.

   

  Single Set
  Sety elektronických cigaret označené jako SINGLE SET jsou sady, kde je v balení vždy pouze jedna kompletní elektronická cigareta.

   

  Tank
  Neboli "nádržka" označuje cartridge pro elektronické cigarety, která není vyplněna vatou. Někdy také bývá slovem tank označeno tělo clearomizéru, nebo dokonce celý clearomizér.

  Copyright ©2020, vapeservis.cz